רקע  פדגוגי

 

SynGrammar היא שיטה ללימוד אנגלית שפועלת על בסיס שלושה עקרונות פדגוגיים:

 

  • בלשנות השוואתית (Comparative Linguistics)
  • דקדוק תחבירי (Syntactic Grammar)
  • וויזואליזציה סימבולית (Symbolic Visualization)

 

בלשנות השוואתית מלמדת את השפה הזרה דרך תהליכים של השוואה וניגוד עם שפת האם. על פי גישה זו הלומד לעולם לא מתחיל מנקודת אפס, אלא הוא בא מצויד בידע נרחב משפת האם שמשמש כבסיס להבנת השפה הזרה. הבלשנות ההשוואתית היא ענף של הבלשנות ההיסטורית ולכן היא שמה דגש רב על התהליכים ההיסטוריים, הפוליטיים והתרבותיים שהשפיעו על היווצרות השפה. למידת השפה הזרה היא למעשה הבנת ההיגיון הפנימי של הדקדוק והתחביר של השפה הנתונה, למידת מבנה אישיות אחר, תרבות אחרת ואופן מחשבה שונה.

 

תחביר דקדוקי מניח שהדרך הטובה ביותר ללמוד שפה זרה היא באמצעות נוסחאות מבנה המשפט כפלטפורמה מתמטית שעליה נבנה אוצר המילים, תרגול הדיבור, קריאה והבנה משמיעה. הדגש בגישה זו הוא על התחביר, כלומר על איך המשפט בנוי ואיך ניתן "להריץ" אותו על סכמות מתמטיות שונות. מבחינה טכנית, הכלי העיקרי הוא בחינת מבנה המשפט בשפת האם מול מבנה המשפט בשפה הזרה. התרגול מאופיין בדגש רב על תרגום הדדי בין השפות כך שהלומד מזהה את המקומות בהם הוא צריך "לקפוץ" אל תוך השפה הזרה ולפעול מתוך ההיגיון הפנימי שלה.

 

וויזואליזציה סימבולית מקורה בעולם הפסיכואנליזה ההוליסטית של יונג. בהקשר פדגוגי, גישה זו מניחה שאפשר לשפר את תהליכי השליפה מהזיכרון באמצעים וויזואליים. כך, לכל פרק בחומר הנלמד יש "סמל מרכזי" שממחיש ללומד את מהות החומר הנלמד באופן וויזואלי שקל לזכור. הרצף הסימבולי נבנה בהדרגה ומלווה את הלומד בתהליך הלמידה כך שנוצרות תחנות וויזואליות התומכות בתהליכי הזיכרון והשליפה של הידע.

 

הספר הראשון בסדרה, SynGrammar למתחילים חלק א', בנוי משלושת עקרונות אלו. הספר פותח בהסבר על נוסחת המשפט היסודית באנגלית מתוך השוואה לעברית כדי לבנות את העיקרון המארגן של כל הספר – מבנה המשפט בעברית מול מבנה המשפט באנגלית. הספר משתמש בסכמות המתמטיות של פעלי העזר כפלטפורמה להתבטאות באמצעות חיבור משפטים פשוטים והטייתם. על פלטפורמה זו גם מתבצעת רכישת אוצר המילים והתרגול.

מבחינה וויזואלית, לכל פרק יש דימוי עיקרי שממחיש את הפעולה הדקדוקית-תחבירית שמוסברת בפרק. לספר יש מפה צבעונית ועקבית של הנוסחאות, התרגול וההסבר. 

 

תהליך הלמידה

 

SynGrammar מתחילה במיקום הנושא במערכת הדקדוק הכללי באנגלית באופן שהלומד תמיד יודע היכן הוא נמצא ואיך החומר הנלמד קשור לשיעורים הקודמים.  בשלב השני מוצגים דימויים חזותיים המארגנים את הנושא באופן שמקל על הזיכרון. בשלב השלישי מוסבר ההיגיון הפנימי של התופעה הנלמדת; בשלב הרביעי השיטה פורסת את מערך הכללים המרכיבים את החומר הנלמד. בשלב החמישי מתרגל הלומד את החומר דרך כתיבה, קריאה ודיבור.

 

קהל יעד

 

ספר הלימוד  SynGrammar למתחילים חלק א' מיועד עבור הלומד הבוגר שרוצה ללמוד את יסודות הדקדוק והתחביר באנגלית מההתחלה. השיטה בנויה כדי לאפשר לך לחוות תהליך מהנה של למידה שיטתית של יסודות האנגלית ורכישת שליטה במיומנויות בסיסיות של שיחה יום-יומית. הספר מספק את התשתית ללמידת האנגלית ועובר על העקרונות ההכרחיים של השפה. הגישה החדשנית של SynGrammar מאפשרת גם ללומד שיודע כבר אנגלית לעבור על היסודות באופן שיטתי ונוח, תוך כדי רכישת הבנה מעמיקה לגבי ההיגיון שמפעיל את האנגלית.

 

שיעורים מצולמים

 

הספר נתמך בשיעורים מצולמים המובנים לתוך מהלך הלמידה עם הספר כך שללומד מובטח מערך שיעורים חזותיים ושמיעתיים כאחד. השיעורים המצולמים מבהירים את החומר בשפה פשוטה וקולחת תוך כדי התייחסות לנושאים השונים הנלמדים בספר. השיעורים מספקים את חווית הלימוד החי על הלוח ומנחים את הלומד איך לבנות דפי סיכום אישיים באופן נוח. כל פרק בספר נפתח בשיעור מצולם המשמש כהקדמה לחומר הנלמד. הספר עצמו פורש את החומר הנלמד באופן שיטתי, מציג את כללי הדקדוק הרלוונטיים וכולל תרגול מגוון על הפרקים השונים. השיעורים מסומנים במלבן ואייקון מצלמת קולנוע.

 

אוצר מילים

 

הרחבת אוצר מילים נעשית כחלק מתהליך למידת הדקדוק והתחביר באנגלית. כל פרק כולל רשימת מילים שאיתן מתבצע התרגול, כך שהלומד מתרגל  בעת ובעונה אחת את הכללים השונים ואת רשימת המילים החדשה. אוצר המילים מותאם לתחום בו עוסק הפרק. כך למשל, בפרק העוסק במשפט מתאר אוצר המילים מתייחס לרגשות ומקצועות ובפרק העוסק במשפט פעלי יש רשימת פעלים חדשים ללמידה. SynGrammar לא מניחה שהלומד מכיר אוצר מילים "בסיסי" כזה או אחר, אלא לוקחת על עצמה את העבודה להקנות ללומד אוצר מילים מההתחלה. במקרים בהם יש מילים שלא מופיעות ברשימת התרגול הלומד ימצא תרגום בגוף המשפט או תרגום של המשפט כולו מול המשפט באנגלית. 

 

הדרך שלך להצלחה באנגלית

GlobalEx         טל: 03-6760602

ת.ד. 7639, רמת גן מיקוד 52176

צרו קשר

 info@syngrammar.co.il

שלח

שדה חובה

תודה רבה!

הטופס נשלח בהצלחה.

 

שדה חובה

שדה חובה

שדה חובה

© 2017 SynGrammar. All Rights Reserved