יחידה שניה

יחידה ראשונה

נספח

יחידה שלישית

יחידה שניה

 

סדרת השיעורים ביחידה הזו תעבור איתכם באופן מסודר על צורת השימוש עם שלושת משפחות פעלי העזר באנגלית בזמן הווה פשוט. זמן זה הוא התשתית של מערכת הזמנים באנגלית והוא מקנה את היסודות לשיחה פשוטה באנגלית. 

 

עם המשפחה הראשונה של פעלי העזר (To Be) נלמד להמיר משפטי תיאור מעברית לאנגלית. כך נבנה את יכולת תיאור העולם סביבנו במשפטים פשוטים. נתרגל אוצר מילים של מקצועות, רגשות, תכונות אופי ומראה ונתחיל לתרגם מעברית לאנגלית ולהיפך. כתבתי את הפועל To Be עם אותיות גדולות כי כך נוצרת הדגשה - זו משפחה של פעלים כל כך חשובים שהם מקבלים מעמד של שם או כותרת.

 

עם המשפחה השניה של פעלי העזר (To Do) נעבוד על משפטי פעולה יום-יומיים. אוצר המילים פה יתמקד בפעלים שמאפשרים דיווח כללי על פעולות שגרתיות. נטה את המשפטים לשלילה ולשאלה כדי לפתח את היכולת לדבר על מיקום בעיר וכיוונים. 

  

עם המשפחה השלישית של פעלי העזר (To Have) נרכוש את היכולת להעביר את המבנה "יש לי\ יש לה\ יש לנו" למשפט מסודר באנגלית. המרחק פה בין עברית לאנגלית הוא גדול יותר ושיטת העבודה מעט שונה.  אוצר המילים כולל בין השאר בגדים, משפחה, שם עצם ספיר ולא ספיר. נלמד גם את התפקיד השני של משפחה זו - משפט "אני חייב". 

 

לסיום נראה זווית קטנה וקריטית של "יש פרטי" מול "יש אישי". בסיום היחידה יש תרגול עד לרמת תרגום טקסטים. בסוף יחידה זו אתם תהיו מסוגלים להציג את עצמכם באופן בסיסי, לתאר את שגרת יומכם ואת הסביבה שלכם. 

 

שיעור מספר 17

עמודים 116-119. נלמד את התפקיד השני של פעלי העזר של To Have במשפטי הכרח. את השיעור הזה נפגוש שוב ביחידה השלישית בשיעור 25. 

שיעור מספר 18

עמודים 120-125. נפריד בין מושג ה"יש אישי" למונח "יש כללי". נראה איך האנגלית מתייחסת למילה "יש". שיעור שיכול לפתור לא מעט בעיות בתרגום.

שיעור מספר 19

עמודים 126-133. שיעור סיכום על שלושת משפחות פעלי העזר. שיעור ארוך ומפורט שבסופו תוכלו לראות את השיפור הכולל ביכולת התרגום וההתבטאות שלכם. 

GlobalEx         טל: 03-6760602

ת.ד. 7639, רמת גן מיקוד 52176

צרו קשר

 info@syngrammar.co.il

שלח

שדה חובה

תודה רבה!

הטופס נשלח בהצלחה.

 

שדה חובה

שדה חובה

שדה חובה

© 2017 SynGrammar. All Rights Reserved